Podlasie

Restauracja STARÓWKA – Hajnówka

Tę restaurację łatwo przegapić przechodząc wzdłuż niepozornych kamieniczek. Natomiast jej wnętrze jest nietuzinkowe, nawiązujące do Podlasia i Kresów Wschodnich.

Jednak w restauracji STARÓWKA (www.restauracjastarowka.eu) najważniejsze są potrawy (głównie regionalne). Według informacji zamieszczonych na stronie są one przyrządzane z lokalnych produktów.

Na szczególną uwagę zasługują zupy. Zamiast oklepanej pomidorówki czy rosołu możemy skosztować przepyszną soliankę czy zupę z soczewicy. Ale daniem, które po rekomendacji znajomego skusiło nas do odwiedzenia Starówki po raz pierwszy, była rozpływająca się w ustach pieczona kaczka. Niestety nie zawsze jest dostępna, dlatego warto wcześniej zadzwonić i się upewnić czy w danym dniu będzie serwowana. Ehhh …. Zatęskniłam za tym smakiem.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI: W restauracji, choć niewielkich rozmiarów, znalazło się miejsce na mały kącik i zabawki dla dzieciaków.

CENY: przystępne, raczej regionalne.

REKOMENDOWANE USPRAWNIENIA:

  • Lepsze przygotowanie się na gości z maluszkami – kiedy zapytaliśmy kelnerkę o możliwość podgrzania słoiczka dla dziecka, pani była wyraźnie zakłopotana i nie bardzo wiedziała w jakim naczyniu to zrobić, przez co cała czynność się mocno wydłużyła, a nasz Maluch był mocno zniecierpliwiony.
Reklamy

Jedna myśl na temat “Restauracja STARÓWKA – Hajnówka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s