Jura Krakowsko-Częstochowska

Wielkanoc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

MIEJSCE: Villa Verde Congress & SPA**** – Zawiercie (http://www.villaverde.pl/hotel-o-hotelu)

WIEK MALEGO PODRÓŻNIKA: 2,5 roku

 

Kolejne Święta, tym razem Wielkanocne, postanowiliśmy spędzić w gronie rodziny, ale z dala od garów, uginających się od świątecznych smakołyków stołów i telewizji.

Znalezienie odpowiedniego miejsca było nie lada wyzwaniem, gdyż musiało:

 • sprostać oczekiwaniom i preferencjom 14 osób (członków naszej rodziny) z przedziału wiekowego od 2 do 80 lat,
 • znajdować się w centralnej Polsce, żeby nie spędzić połowy Świąt w samochodzie (a rodzina jechała i znad morza i południowo-zachodniej Polski),
 • oferować atrakcje (spa, basen, plac zabaw, etc.),
 • być zlokalizowane w ciekawym turystycznie regionie, aby aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu i delektowaniu się przyrodą,
 • akceptować pieski,
 • przyciągać, a nie odstraszać, cenowo.

Na szczęście poszukiwaniem odpowiedniego miejsca zajęli się nasi Seniorzy, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

W ostateczności zdecydowaliśmy się na hotel Villa Verde Congress & SPA**** w Zawierciu, który oferował ciekawy pakiet wielkanocny m.in. zajęcia z dekorowania pisanek dla dzieci, bony na zabiegi spa w cenie pakietu, koncert z muzyką na żywo i  wielkanocne potrawy.

Hotel położony jest na ogromnym, ładnie zagospodarowanym terenie, który sąsiaduje z lasem, ale też główną drogą wjazdową do Zawiercia. Na szczęście hałasy samochodowe nie są uciążliwe. To bardzo duży obiekt posiadający ponad 150 klasycznie urządzonych pokoi, 2 restauracje, spa oraz mini aqua park. Na terenie hotelu są m.in. korty tenisowe, chata grillowa, plac zabaw. Podczas naszego pobytu trwała rozbudowa terenu o dodatkowe atrakcje. Idealne miejsce na konferencje, wyjazdy firmowe czy wesela. Jednak na rodzinny wyjazd kolejnym razem poszukałabym czegoś mniejszego, bardziej kameralnego. Masówka! Dla mnie rozmiary hotelu, liczba gości, chaos organizacyjny były dość przytłaczające. Myślę, że dla samych właścicieli i organizatorów atrakcji również, gdyż w wielu momentach można było odczuć, iż nie panują nad sytuacją i ogromną liczbą gości. Często ilość wygrywała z jakością, co było widać zwłaszcza podczas:

 • zorganizowanych atrakcji dla dzieci – na dekorowanie pisanek i babeczek przyszło za dużo osób jednocześnie. Ludzie rzucili się na przybory plastyczne, przez co po chwili zabrakło ich dla innych. Dodatkowo dorośli pozajmowali miejsca przeznaczone dla dzieci przy stołach, a animatorzy rozkładali ręce i nie potrafili opanować rozgardiaszu. Wiele dzieciaków musiało długo czekać na swoją kolej, co rodziło frustrację i zniechęcenie;
 • obiadokolacji w chacie grillowej – ktoś zapomniał o najmłodszych gościach, dla których nie było nic do picia (ani za darmo ani do kupienia). Po głośnych komentarzach wielu gości, organizatorzy przynieśli soki. Jednak sprzedawali je za bardzo wysoką cenę, co jeszcze bardziej zirytowało wszystkich.

Jedzenie hotelowe było dość klasyczne, ale całkiem smaczne i różnorodne. Myślę, że każdy znalazł coś smacznego dla siebie.

Pierwszy raz spotkałam się z tak „egzotyczną” obsługą w hotelu w Polsce. W restauracji większość kelnerów pochodziła z zagranicy (m.in. z Pakistanu i Indii). Swoją karnacją rzucali się w oczy i wzbudzali zainteresowanie gości. Niestety praktycznie nie mówili po polsku i trudno było się z nimi porozumieć.  Szkoda, że właściciel hotelu nie zadbał o nauczenie obsługi podstaw języka polskiego. Z drugiej strony obsługa w SPA kompletnie nie radziła sobie z językiem angielskim (było trochę międzynarodowych gości), nawet z podstawowymi zwrotami jak umówienie godziny zabiegu czy zaproszenie klienta do gabinetu zabiegowego. Hotel chwali się na swojej stronie, że jest „magnesem przyciągającym  Gości z całego Świata”, a poziom obsługi hotelowej pozostawia wiele do życzenia.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI: park wodny z ciepłą wodą, organizacja atrakcji dla najmłodszych (przynajmniej podczas Świąt), kącik zabaw / stoliczki do rysowania w lobby barze, zewnętrzny plac zabaw, przearanżowana sala konferencyjna na salę zabaw. Villa Verde posiada certyfikat Hotel Przyjazny rodzinie.

REKOMENDOWANE USPRAWNIENIA W HOTELU:

 • lepsza organizacja atrakcji dla dzieci (bliższe przyjrzenie się ich potrzebom),
 • doszkolenie obsługi hotelowej ze znajomości języków polskiego i angielskiego,
 • udostępnianie łóżeczek turystycznych, etc. bez dodatkowych opłat.

ZWIEDZANIE I CZAS WOLNY: Zawiercie to dobry punkt wypadowy do odkrywania Jury, w tym okolicznych pięknych zamków. Ze względu na słabą, zmienną pogodę i ograniczony czas zdecydowaliśmy się tylko na zwiedzanie zamków w Mirowie i Bobolicach. Warto zajrzeć także do Zamku Ogrodzieniec (gdzie ekranizowano  takie filmy jak „Janosik”, „Rycerz” czy „Zemsta” A. Wajdy) i Zamku Olsztyn, które my zwiedziliśmy już kilka lat temu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s