Farma Iluzji

Farma Iluzji (http://farmailuzji.pl) mieści się w miejscowości Trojanów (ok. 100km od Warszawy). Park rozrywki był naszym przystankiem w drodze powrotnej z Łubinowych Wzgórz (Jesienny wypad na Lubelszczyznę). Dzieli dokładnie trasę na połowę i jest świetną atrakcją podczas przerwy w podróży z małym dzieckiem. Jadąc tam byliśmy nastawieni na dobrą zabawę na świeżym powietrzu i … nie zawiedliśmy się.

Do Farmy trafiliśmy na początku października. Jest to dobry moment, żeby w spokoju zwiedzić cały teren Parku Rozrywki i bez czekania w kolejkach móc „dotknąć” każdej z atrakcji 😉 Park podzielony jest na kilka stref m.in. Świat w skali Makro z gigantycznymi szachami i chińczykiem, zatoka Piratów ze sztuczną plażą, szlak trapera, w którym można się wcielić w poszukiwaczy złota i mini zoo. Atrakcji dla małych i dużych jest tak wiele że nie sposób ich wszystkich wymienić. Trzeba tam po prostu pojechać i zobaczyć je na własne oczy! Podczas świetnej zabawy w Parku nie sposób się nudzić, wszystko można dotknąć i empirycznie przekonać się jak działa iluzja. Dodatkową atrakcję stanowią pokazy na żywo Iluzjonistów. Warto wcześniej odwiedzić stronę internetowa Parku i wybrać dla siebie dogodny termin wycieczki (każdego dnia są inne pokazy!). A gdy po całym dniu zwiedzania staniemy się głodni,  możemy urządzić piknik z kocykiem na trawie (szczególnie latem jest to ciekawa opcja ;p). Dodatkowo w miejscach do tego wyznaczonych rozpalane są ogniska, na których widok kiełbaski jest jak najbardziej wskazany! Oczywiście nie brakuje również punktów gastronomicznych, gdzie możemy zjeść coś na szybko… Uwaga! Otwarte są one niestety tylko w sezonie, podobnie jest również z niektórymi atrakcjami.

Park jest świetnym miejscem na spędzenie czasu wolnego z dziećmi.Myślę że nikt nie będzie miał poczucia zmarnowanych pieniędzy za bilety. My spędziliśmy tam ponad dwie godziny w towarzystwie małej kozy, która uciekła ze swojej zagrody w mini zoo i krok w krok chodziła za nami 😉 Każda pora roku odkrywa inne zalety Parku.,Na pewno jeszcze tam wrócimy, tym razem na cały dzień w okresie letnim!

Jedynym minusem jest fakt że, na niektóre atrakcje trzeba dokupić dodatkowy bilet wstępu.Oczywiście nie ma żadnego przymusu i nie wszyscy muszą to robić.Jednak moim zdaniem lepiej byłoby kupić jeden bilet i korzystać ze wszystkich atrakcji w Parku.

 

DWA MIESIĄCE PÓŹNIEJ…

Farmę Iluzji sprawdziliśmy ponownie późną jesienią (przez drugą ekipę podróżniczą), w drodze na Nałęczowa i apartamentów „W drzewach”.

Zimą Farma Iluzji zmienia się w krainę Świętego Mikołaja. Trafiliśmy na pierwszy dzień po zmianie aranżacji, także jeszcze niektóre atrakcje były dokańczane.

Dzięki temu, że odwiedziliśmy Farmę w tygodniu przed południem byliśmy praktycznie sami (później pojawiła się wycieczka szkolna). Obsługa była bardzo sympatyczna, skupiona na nas, dostosowująca się do naszego tempa zwiedzania i jeszcze załapaliśmy się na gratisową przejażdżkę kolejką 🙂

malipodroznicy-0310

Największą atrakcją Farmy Iluzji zimową porą jest najprawdziwszy dom Świętego Mikołaja – cieplutki, pachnący drewnem … ciężko było znów wyjść na mroźne powietrze. W domu na wszystkich gości czeka Święty Mikołaj, z którym można porozmawiać, zrobić zdjęcie i dostać cukierka 🙂

Zabrakło tylko czynnego małego punktu gastronomicznego, w którym można byłoby się ogrzać i napić ciepłej herbaty.

CENA ATRAKCJI: Bilet normalny 29zł, Bilet ulgowy (do 12 lat) 25zł, Bilet rodzinny 2+2 (dzieci do lat 12) 99zł, Bilet urodzinowy (+/- 3 dni od daty urodzin) 1 zł, Dzieci do lat 5 – w przypadku wejścia z przynajmniej jedną osoba dorosłą GRATIS

Reklamy